Cey Grup YKB Ali Avcı’ya Yeşil Ekonomi ödülü verildi

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN:

Bu yıl beşincisi düzenlenen Yeşil Ekonomi Ödülleri’nde jüri, Cey Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ali Avcı’ya ödül verdi. Ali Avcı ödülünü, YASED Başkanı Doğan Ufuk Güneş’in elinden aldı.

İş insanı, sanatçı, gazeteci ve sivil toplum önderlerinden oluşan jüri ödülün gerekçeli kararında şu ifadeleri kullandı:

“Liman işletmeciliğinde yeşilin adımını koymanız bu konuda adımlar atmanız hem sektörün hem de sivil toplumun dikkatini çekmişti. Bu yüzden jüri üyelerimizden çok sayıda size ödül verilmesi önerisi geldi. Jüri yaptığınız çalışmaları değerlendirdi ve oy birliği ile tarafınıza ödül verilmesini kararlaştırdı.”

Geniş bir katılımla PERPA Konferans Salonu’nda yapılan ödül töreni Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği’nin (YAPDER) tarafından destekleniyor.

Gazeteci Celal Toprak’ın Yeşil Ekonomi programında esinlenerek uygulamaya konulan ödüller ile insanlığa faydalı, çevreye duyarlı projeler üretmiş yerel yöneticileri, sivil toplum örgütü önderlerini, kamu ve özel kuruluşların yöneticilerini yüreklendirmek ve cesaretlendirmek hedefleniyor.