FESPA Eurasia Fuarı

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN:

Basın Bülteni, 10 Aralık 2021

60’tan fazla ülkeden katılım oldu…

FESPA Eurasia, yabancı ziyaretçi rekoru kırdı!

Avrasya Bölgesi’nin lider endüstriyel reklam ve baskı fuarı FESPA Eurasia, bu yıl yerli ve yabancı ziyaretçi rekoru kırdı.

4 günde 9 bin 728 tekil ziyaretçi ağırlanırken yurtdışından ziyaretçi katılımı 2 bini aşarak rekor tazeledi. Yeni iş bağlantılarının yapıldığı FESPA Eurasia, 60’tan fazla ülkeden gelen ziyaretçilerle sektöre 1 milyar dolarlık hareket kattı

Endüstriyel reklam ve dijital baskı dünyasının tüm yeniliklerinin bir arada sergilendiği Avrasya’nın en büyük fuarı FESPA Eurasia, bu yılı da rekorla tamamladı. Sektörün iki yıldır heyecanla beklediği fuar 2-5 Aralık tarihleri arasında 500’den fazla markanın katılımıyla yaklaşık 10 bin ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. Fuar yurtdışından 2 bin 188 kişiyle %22.5 yabancı ziyaretçi oranıyla rekor tazeledi. Yeni iş bağlantılarının yapıldığı FESPA Eurasia, 60’tan fazla ülkeden gelen ziyaretçilerle sektöre 1 milyar dolarlık hareket kattı. Sektör liderleri ve küresel markalardan oluşan markalar, en yeni teknolojilerini ve uygulamalarını FESPA Eurasia’da sergiledi.

Yüzde 22.5’i yabancılardan oluştu

FESPA Eurasia Fuar Müdürü Betül Binici, başarıyla tamamlanan fuar hakkında şöyle konuştu: “FESPA Eurasia 2021, 9 bin 728 kişilik tekil ziyaretçi sayısına ulaştı. Fuara katılanların yüzde 22.5’ini 60’tan fazla ülkeden gelen yabancı ziyaretçiler oluşturdu. Ağırlıklı olarak Tunus, İran, Rusya, Ukrayna, Bulgaristan, Yunanistan, Makedonya, Bosna Hersek, Özbekistan gibi ülkelerden gelen ziyaretçiler bölgenin en büyük fuarında yenilikleri keşfetti. Ziyaretçiler, uzun bir aradan sonra bir araya gelmenin motivasyonuyla oldukça sonuç odaklıydı. Yeni iş bağlantılarının oluşturulması anlamında oldukça verimli bir ortam yakaladık. 4 günde sektöre yaklaşık 1 milyar dolarlık hareket katmaktan dolayı mutluyuz. Ziyaretçilerimiz arasında endüstriyel reklamcılar, açıkhava reklamcıları, dijital baskı faaliyeti gerçekleştirenler, geniş format, tekstil baskı, serigrafi baskı, led, kutu harf, 3d baskı gibi alanlarda faaliyet gösteren pek çok sektör temsilcimiz bulunuyor.”

Sektör için çalışacaklar

Endüstriyel reklam ve baskı dünyasının her yıl sabırsızlıkla beklediği FESPA Eurasia’da sektör iki yıllık enerjisini attı. Toplam 8.5 milyar dolarlık büyüklüğe sahip sektörün iş hacmi bu önemli buluşmayla genişledi. Betül Binici, sektörün en iyi markalarıyla alıcıları İstanbul’da buluşturduklarını belirterek, “FESPA Eurasia’nın gelirini yine yıl içinde sektörün gelişimi için kullanacağız. 2022’de de 1-4 Aralık tarihlerinde düzenlenecek FESPA Eurasia 2022’de buluşmak üzere” dedi.

FESPA Eurasia hakkında:

Global baskı federasyonu FESPA ve ARED (Açıkhava ve Endüstriyel Reklamcılar Derneği) ortaklığıyla kurulan FESPA Eurasia, ilk fuarını 2013 yılında gerçekleştirdi. 2013 yılından bu yana toplam 8 fuar gerçekleştiren FESPA Eurasia, 2021’de 2-5 Aralık tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde baskı dünyasını 8. kez  yeniden bir araya getirdi.