Ali Avcı 16. Uluslararası Asansör İstanbul Fuarı’nın Açılışında Konuştu

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN:

Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayisi temsilcilerinin önde gelenlerinin katıldığı açılışta SEDEFED Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ali Avcı açılış konuşmasını yaparak fuarın açılış kurdelesini kesti.

21-24 Mart 2019 tarihlerinde Tüyap’ta düzenlenecek bu fuarda 22 ülkeden temsilci 4 salonda sektördeki gelişmelerle ilgili gelişmeler takip edilecek.

Sayın Ali Avcı’nın açılış konuşmasının tam metnini aşağıda bulabilirsiniz:

“Değerli Protokol, Saygıdeğer İş insanlarımız, Kıymetli Katılımcılar, Basın Mensubu Dostlarımız, Hanımefendiler, Beyefendiler, SEDEFED Yönetim Kurulu adına hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Uluslararası Asansör İstanbul Fuarına hoş geldiniz diyor, sizleri sevgiyle selamlıyorum.

Asansör dediğimiz zaman, sektör dışından bakan birisi için asansörün yalnızca kabinini ve kapısını görmekteyiz, fakat işin arka planına baktığımız zaman çok katmanlı ve kapsamlı bir ürün bulmaktayız. Zaman zaman bir üründe yüzden fazla ürün kaleminin olduğunu görebiliyoruz. Sipariş, üretim ve montaj süreçlerinin hepsinin mükemmelleştirilmesi açısından da birçok çalışma yapıldığını biliyorum.

Değerli misafirler, İnanmak başarmanın yarısıdır ve başarının devamlılığı hayal gücünüzün büyüklüğüne bağlıdır. Dünyanın büyük bir değişimden geçtiği ekonomiden dijital hayata, toplumsal dönüşümün her alanda kendisini derinden hissettirdiği bir çağı yaşıyoruz. Dijitalleşmeyle birlikte suyun akışını değiştirme gücümüz var. Sanayide ise yeni iş kolları, farklı bakış açıları, güncellenen üretim yöntemleri ve değişen müşteri beklentileri bir kez daha gösteriyor ki, değişim insanla başlayıp, fikirlerle yönetiliyor. Ve teknoloji ile destekleniyor. Bu sürece Asansör ve yürüyen merdiven sanayisinin adapte olması açısından bu fuarı ciddi derecede önemsiyoruz.

Bizler de SEDEFED olarak ekonomik alanda önce küçüğü düşün ilkesiyle hareket etmeyi ve odağımıza KOBİ’leri almayı önemsiyoruz. Yüksek teknoloji üretimi yaparak, yüksek katma değer yaratıp küresel rekabet gücümüzü artırmayı hedefliyoruz. Bu yolda dijital çözümlerin ekonomimizde kaldıraç etkisi yapacağına inanıyorum. Ülkemizin gerçek gündeminin A’dan Z’ye dijital dönüşüm olması gerektiğine inanıyoruz. Ekonomide istediğimiz dönüşümün temelini de ancak nitelikli üretimle sağlamlaştırabiliriz. Dijital dünyanın da en önemli sermayesi insandır. Türkiye’ye değer katmak istiyorsak gücümüzü birleştirmeliyiz. Bu anlamda asansör ve yürüyen merdiven sanayisinin de ülkemize katkı vermede yeni bir hikâye yazacağına inancımız tamdır. Bu fuarın da hem sektörüne hem de ülkemizin ekonomisine fikirsel bir alt yapı katacağına inanıyorum.

Sözlerime son verirken, fuarda emeği geçen herkesi tebrik ediyor ve sizleri saygılarımla selamlıyorum. Hepinize teşekkür ediyorum.”