Best Managed Companies Turkey 2019 Başvuruları başladı!

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN:

Deloitte Private Türkiye tarafından, bu yıl ülkemizde ikinci kez gerçekleştirilen Best Managed Companies (En İyi Yönetilen Şirketler) programı, Türkiye’deki şirketlerin uluslararası en iyi uygulamalar çerçevesinde yönetim performanslarının değerlendirilmesini temel alıyor.

Programa aday olan ve başvuru kriterlerini karşılayan şirketler; kendilerine özel olarak atanacak Deloitte koçları tarafından strateji, yetkinlik ve inovasyon, kültür ve adanmışlık, yönetişim ve finansallar başlıkları altında kapsamlı bir şekilde ele alınıyor. Programın ikinci aşamasında ise, Türkiye iş ve akademi dünyasının başarılı liderlerinden oluşan bağımsız jüri, finalist olarak seçilen şirketleri değerlendirerek “Best Managed Companies of Turkey” unvanına hak kazananları belirliyor.

Programın bağımsız jürisini; Ali Sabancı, Batu Aksoy, Ebru Özdemir, Hamdi Akın, Lucien Arkas, Orhan Turan, Umran İnan, Ümit Boyner ve Zeynep Bodur Okyay gibi iş ve akademi dünyasının başarılı liderleri oluşturuyor.

Programa hangi şirketler, nasıl başvurabiliyor?

Programa katılmak isteyen şirketlerin yıllık 25 milyon TL’nin üzerinde ciro elde etmeleri, en az 5 yaşında olmaları ve en az 25 çalışana sahip olmaları gerekiyor. Ayrıca başvuracak şirketlerin halka açık olmaması, finans kuruluşu olmaması ve hisselerinin en az %60’ının ya da kontrolünün Türkiye’de kurulu şirket veya T.C. vatandaşı şahıslara ait olması da başvuru kriterleri arasında yer alıyor.

Bu şartları sağlayan şirketler, Best Managed Companies web sitesi üzerinden başvuru formunu doldurarak, 31 Mayıs 2019 tarihine kadar programa aday olabiliyor.

Program, şirketlere nasıl bir fayda sağlıyor?

Program; Koç Üniversitesi’nin akademik desteğini ve Türkiye Aile İşletmeleri Derneği (TAİDER), Türkiye İç Denetim Enstitüsü (TİDE) ve TÜRKONFED iş ortaklığını bir araya getiriyor.

Finalist olmaya hak kazanan şirketler, Deloitte Private Türkiye müdür ve üzeri seviye yöneticileri arasından seçilmiş ve bu konuda eğitim alarak kendilerine özel olarak atanmış şirket koçları ile bire bir çalışma, kurumlarını anlatma ve kurumsal olgunluk seviyeleri hakkında geri bildirim alma fırsatı elde ediyor. Best Managed Companies programı aynı zamanda firmaların birbirlerinden öğrenebilecekleri ve tecrübelerini paylaşabilecekleri saygın bir iş platformu sunuyor. Bağımsız bir değerlendirme sonucunda ödüllendirilen firmalar ise 2 yıl boyunca “Best Managed Companies of Turkey” logosunu kullanmaya hak kazanıyor.