13. Rekabet Kongresi

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN:

SEDEFED tarafından bu yıl 13’ncüsü düzenlenen Rekabet Kongresi, “Yeşil Dönüşüm ve Döngüsel Ekonomi Işığında Pandemi Sonrası Sektörler” ana temasıyla 23 Kasım tarihinde çevrim içi ortamda gerçekleşecek. Kamu, iş dünyası ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile alanında uzman isimlerin konuşmacı olarak yer alacağı etkinliğin ilk panelinde “Sektörler için Yeşil Dönüşüm ve Döngüsel Ekonomi”, ikinci panelinde “İş Dünyasında Kriz Yönetimi ve Liderlik” , üçüncü panelinde ise “Şirketlerde Faaliyet ve Yatırımların Finansmanı” konuları ele alınacak. Etkinlik, http://sedefed.org/canli-yayin/ adresi üzerinden takip edilebilecek.

Zoom adresi (Zoom Link):

https://zoom.us/j/95338334650?pwd=KzJXbDZuT3JWOS9XZnAxd2hWN3hYdz09

Meeting ID: 953 3833 4650

Passcode: sedefed

Youtube adresi (Youtube Link):

Etkinliği Takviminize Kaydedin:

İş dünyası, kamu, akademi ve STK’ların daha rekabetçi olmaları hedefiyle Sektörel Dernekler Federasyonu (SEDEFED) tarafından bu yıl 13’ncü kez düzenlenen Rekabet Kongresi, pandemi nedeniyle çevrim içi ortamda gerçekleşecek. Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu’nun (TÜRKONFED) desteğiyle 23 Kasım 2021 tarihlerinde yapılacak etkinliğin bu yılki ana teması ise Yeşil Dönüşüm ve Döngüsel Ekonomi Işığında Pandemi Sonrası Sektörler olacak.

Dünya Gazetesi Genel Yayın Müdürü Hakan Güldağ, Dünya Gazetesi Yazarı Vahap Munyar ve SEDEFED Yönetim Kurulu Üyesi Nalan Erkarakaş’ın moderatörlüğünde düzenlenecek 13. Rekabet Kongresi; TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski ve SEDEFED Yönetim Kurulu Başkanı Emine Erdem’in açılış konuşmalarıyla başlayacak. Açılışın özel konuğu KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır da “COVID’le Değişen Ekonomi ve Toplum” başlıklı bir konuşma yapacak.

İlk panelin teması: Sektörler için Yeşil Dönüşüm ve Döngüsel Ekonomi

Açılış konuşmalarının ardından, “Sektörler için Yeşil Dönüşüm ve Döngüsel Ekonomi” başlıklı panele geçilecek. Friedrich Naumann Vakfı Başkanı Prof. Karl-Heinz Paqué, “Pandemi Sonrası Dönemde Avrupa’da Sektörel Desteklerle Ekonomik İyileşme”; Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası Bölgesel Başekonomisti Roger Kelly, “Avrupa’nın ve Türkiye’nin Büyüme Göstergeleri ve Değişen Ekonomiler”; DFDS Başkan Yardımcısı ve Akdeniz İş Birimi Müdürü Lars Hoffmann, “Lojistik Sektöründe Sürdürülebilirlik” ve SMEunited Sürdürülebilir Kalkınma Direktörü Guido Lena, “Yeşil Dönüşüm Işığında Avrupa KOBİ’lerinin Geleceği” başlıklı konuşmalarıyla yeşil dönüşüm ve döngüsel ekonomiyi farklı yönlerden ele alacak.

İkinci panelin teması: İş Dünyasında Kriz Yönetimi ve Liderlik

İlk panel konuşmacılarının ardından, “İş Dünyasında Kriz Yönetimi ve Liderlik” başlıklı panele geçilecek. Yenibirlider Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Tal Garih, “Değişen ve Gelişen Liderlik Modelleri”; Paris Bosphorus Enstitüsü Başkanı Dr. Bahadır Kaleağası, “Küresel Değişim Işığında AB ve Türkiye İlişkileri 5.0” ve Kaltura Başkanı ve Kurucusu Dr. Michal Tsur, “Pandemi Sonrası Dünyada Sürdürülebilir Girşimcilik Ekosistemi” başlıklı konuşmalarıyla iş dünyasındaki kriz yönetimi ve liderlik konularını farklı yönlerden ele alacak.

Üçüncü panelin teması: Şirketlerde Faaliyet ve Yatırımların Finansmanı

İkinci panel konuşmacılarının ardından, “Şirketlerde Faaliyet ve Yatırımların Finansmanı” başlıklı son panele geçilecek. TEİD Yönetim Kurulu Üyesi Fikret Sebilcioğlu, “Sürdürülebilir Ticaret için İşletmelerin Yakın Gelecekte Sahip Olması Gereken Etik Standartlar”; Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Öztop, “Pandemi Sonrası KOBİ’lerin Finansmana Erişimi”; Türkiye-Avrupa Birliği Derneği Başkanı Av. Zeynephan Gemicioğlu, “Yaklaşan Sınırda Karbon Düzenlemesi Işığında Firmaların Konumlandırılması” ve TÜRKONFED Ekonomi Danışmanı Nazlı Karamollaoğlu, “Yeşil Mutabakatın KOBİ’lerin Rekabetçiliğine Etkileri” başlıklı konuşmalarıyla yatırım finansmanı ve rekabetçilik konularını farklı yönlerden ele alacak.

Panel konuşmalarının sonlanmasının ardından etkinliğin kapanış konuşmasını ise SEDEFED Yönetim Kurulu Başkanı Emine Erdem gerçekleştirecek.

23 Kasım Salı günü 09:30-13:45 saatleri arasında düzenlenecek etkinlik, http://sedefed.org/canli-yayin/ adresi üzerinden takip edilebilecek.

ETKİNLİK PROGRAMI

Soru Cevap (Questions and Answers)

Soru (Question): Etkinliğe kayıt yaptırmak zorunlu mu? (Is registration required?)

Cevap (Answer): Hayır, fakat isterseniz kongre ve gelecek etkinlikler hakkında bilgi almak için bu linke tıklayarak kayıt formunu doldurabilirsiniz. (Registration is not required, but you can choose to signup through this link for future events.)

Soru (Question): Etkinlikte simültane çeviri hizmeti sunulacak mı? (Will simultaneous translation be offered?)

Cevap (Answer): Evet, Zoom bağlantısı ile toplantıya katılarak toplantıyı İngilizce veya Türkçe takip edebilirsiniz. (Yes, simultaneous translation from English to Turkish and Turkish to English will be offered.)