GEÇMİŞ BAŞKANLAR

Güngör Keşçi

SEDEFED’in Kurucu Başkanı olarak görev yapan Güngör Keşçi önce Ankara Ticaret Turizm Yüksek Okulu’nu bitirmiş, ardından Gazi Üniversitesi’nden mezun olmuştur. Daha sonra Pennsylvania Üniversitesi’nin Wharton Okulu’ndan mezun olarak doçentliğini almıştır. Kariyeri boyunca Turizm Bakanlığı, Alman Kalkınma Teşkilatı gibi kurumlarda çalışmış, Gals Tekstil’in Genel Müdürü olarak görev almıştır. SEDEFED’in yanı sıra MESİAD ve TGSD Başkanı olarak da hizmet veren ve tekstil sektörünün önde gelen isimlerinden olan Keşçi 2019 yılında vefat etmiştir.

Bülent Akgerman

2005-2008 yılları arasında SEDEFED Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan Bülent Akgerman 1969 yılında İzmir’de doğdu. Orta öğrenimini Robert Koleji’nde tamamlayan Akgerman lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Turizm ve İşletme Bölümü’nde tamamladı. Kariyeri boyunca Çimentaş Turistik İşl. Yatırım San. ve Tic. A.Ş., Çimbeton Hazırbeton ve Prefabrik Yapı Elemanları, Çimstone Doğal Kompoze Taş İşletmeleri, AKG Yalıtım İnşaat Malzemeleri San. ve Tic. A.Ş., Genç İşadamları Holding A.Ş. gibi pek çok şirket bünyesinde üst düzey görevler yerine getirmiştir. Sivil toplum kuruluşlarında da üst düzey görevler üstlenen Akgerman ESİAD, EGİAD, Ege Genç İşadamları Dernekleri Federasyonu, TÜRKONFED ve TÜSİAD’ın yönetim kurullarında aktif görev almıştır.

Çetin Nuhoğlu

2009-2010 yılları arasında SEDEFED Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev alan Çetin Nuhoğlu İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunudur. 1977 yılında Tırsan Treyler şirketini kuran Nuhoğlu uluslararası lojistik sektörünün önde gelen isimlerinden biridir. SEDEFED’in yanı sıra bir dönem KalDer Başkanı olarak da görev alan Nuhoğlu halen UND Başkanlığı, TOBB Türkiye Ulaştırma ve Lojistik Meclisi Başkanlığı, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Üyeliği, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Mütevelli Heyeti ve Toplum Gönüllüleri Vakfı Kurucu Üyeliği görevlerini yürütmektedir.

Timur Erk

2011-2012 yılları arasında SEDEFED Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev alan Timur Erk 1944 İstanbul doğumludur. Erk, Alman Lisesi’nden mezun olduktan sonra Almanya’da Darmstadt Teknik Üniversitesi’nde Kimya Yüksek Mühendisliği öğrenimi gördü. 1971 yılından beri ana kimya sektöründe sanayici olarak hizmet veren Erk, Onursal Başkan’ı olduğu Türkiye Kimya Sanayicileri Derneği’nin kurucuları arasında yer almıştır ve 2000-2008 yılları arasında Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmüştür. Aynı zamanda TÜRKONFED eski Yönetim Kurulu Üyesi olan Timur Erk, halen Türk Böbrek Vakfı Kurucusu ve Genel Başkanı, Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı, Türk Kalp Vakfı Başkanı, TÜSEV (Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı) Başkan Vekili ve TÜRKİYE OLİMPİYAT KOMİTESİ üyesidir.

Sefa Targıt

2013-2015 yıllarında SEDEFED Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev alan Sefa Targıt 1982 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Fakültesi Sanayi Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Kariyerine inşaat sektöründe devam eden Targıt, 1992 yılından bu yana asansör aksamı üretimi yapan ASRAY’ın ortağıdır ve Genel Müdürü olarak görev almaktadır. TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevinde de bulunan Targıt, aynı zamanda AYSAD’ın Yönetim Kurulu Başkanı, MAKFED Makine Federasyonu Başkan Vekili, IAEE Asansör Mühendisleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Makine İhracatçıları Birliği Denetim Kurulu Üyesi olarak görev almaktadır.