YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

Yönetim Kurulu (2018 – 2021)

Ali AVCI
Yönetim Kurulu Başkanı

Adana’nın Ceyhan ilçesinde 1956 yılında doğan Ali Avcı, ilk ve orta öğretimini bu ilçede, yükseköğrenimini Çukurova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde tamamladı. lojistik sektöründe ilklerin öncüsü olan Avcı; Ceynak AŞ, Ceysan AŞ, Ceyport AŞ, Ceymar AŞ ve Samsunport AŞ şirketlerini Cey Grubu bünyesinde topladı.

Akdeniz, Ege, Karadeniz, Trakya ve Marmara bölgelerinde önemli ticaret merkezlerinde lojistik terminaller kurarak birbirini tamamlayıcı kombine taşımacılık gibi hizmetleri hayata geçirdi. 2008 yılında Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) bünyesinden bulunan Samsun Limanı’nın “Liman İşletme İmtiyaz Hakkı”nı, Özelleştirme İdaresi’nden 36 yıllığına devir aldı. Her yıl İstanbul Üniversitesi başta olmak üzere çeşitli üniversitelerde iş dünyasına yönelik konferanslar veren Avcı, bu alanda değişik kurum ve kuruluşların düzenlediği konferanslarda aktif katılımcı ve konuşmacı olarak yer aldı.

TÜRKONFED’de 2015-2018 dönemi yönetim kurulu başkan yardımcısı olarak görev üstlenenAvcı aynı zamanda 2018-2021 dönemi TÜRKONFED yönetim kurulu üyesidir.

ÇUKUROVASİFED, MESİAD, BİAD gibi pek çok dernek üyeliği bulunan Ali Avcı, Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) üyesi kimliğiyle SEDEFED Yönetim Kurulu Asil Üyesidir ve aynı zamanda da 2018-2021 dönemi SEDEFED Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev almaktadır.

Emine Erdem
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

1959’da İstanbul’da doğan Emine Perviz Erdem Notre Dame de Sion Fransız Kız Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur.

“Çok Uluslu Şirketlerin Yönetim Yapısı” üzerine İşletme yüksek lisansına sahip olan ve 1985’ten beri kariyerine Erdem Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Hukuk Danışmanı olarak devam eden Erdem 1990’dan 2017’ye kadar Türk Hava Yolları’nda Müşavir Avukat olarak da çalışmış ve emekli olmuştur.

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Toplumsal Cinsiyet Eşitliği İhtisas Komitesi Üyesi olan Erdem 2013 yılından bu yana Yönetim Kurulu Üyesi ve 2017 itibarıyla Başkan olduğu KAGİDER’de Toplumsal Etki Strateji Grubu’nu yönetmiştir.

2008-2010 döneminde Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu Başkanı, 2013 ve 2017 yılları arasında Avrupa Soroptimist Federasyonu’nda Yönetim Kurulu Üyesi, 2015 yılında Uluslararası Soroptimist Konvansiyonu Başkanı ve 2015-2017 döneminde Avrupa Soroptimist Federasyonu Başkan Yardımcısı olarak çalışmıştır.

UNESCO Küresel Etik ve Sürdürülebilir Kalkınma İstanbul Merkezi kurucularından olan Erdem, Kadın Adayları Destekleme Derneği Danışma Kurulu, Uluslararası Üniversiteli Kadınlar Federasyonu, Türk Hukukçu Kadınlar Derneği üyeliklerinin yanı sıra İstanbul Kadın Kuruluşları Birliği Koordinatör Yardımcılığı da yapmıştır. Kadınların güçlendirilmesi ve cinsiyet eşitliği alanında Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Eşitlik Komisyonu Toplantısı (2009), 6. Dünya Su Forumu ( 2012) ve Uluslararası Üniversiteli Kadınlar Federasyonu Kongresi (2013) gibi birçok uluslararası toplantıya ana konuşmacı olarak katılmıştır.

Fransızca ve İngilizce bilen Erdem, KAGİDER Başkanı kimliğiyle SEDEFED Yönetim Kurulu Asil Üyesidir.

Fügen TOKSÜ
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni bitirdikten sonra İ.Ü. İşletme Fakültesi İşletme İktisadı Enstitüsü’nde MBA yaptı.

MESS İşveren Sendikası’nda Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevini yürüttü. Kamu kurumlarıyla iletişim, Sivil toplum kuruluşları ve paydaş iletişimi, işveren markası ve sektör örgütlerinin halkla ilişkiler, medya ve yayıncılık faaliyetleri konusunda uzmanlık kazandı.

2001 yılında Toksü ve Chase Halkla İlişkiler’i kurdu. Toksü & Chase bünyesinde aynı zamanda internet  yayıncılığına da başlayarak  “Altın Örümcek” ödüllü www.otoalsat.com otomotiv portalını, www.halklailiskiler.com halkla ilişkiler platformunu faaliyete geçirdi. Ayrıca, dijital alanlardaki faaliyetlerine Türkiye’nin tanıtımına yönelik hazırlanan www.cometoturkey.com  ve  www.visitingistanbul.com  portallarını ekledi.

Türkiye’nin tanıtımı hedefiyle, TOBB, TÜSİAD, TiM ve TÜHİD ‘in de içinde bulunduğu 13 sivil toplum kuruluşu tarafından oluşturulan Türkiye Tanıtım Konseyi’nde 2.5 yıl fiilen görev yaptı.

2003-2014 yılları arasında Türkiye Halkla İlişkiler Derneği(TÜHİD) Başkanlığı görevini yürüten Toksü, TÜHİD Yönetim Kurulu Üyeliğini sürdürmekte ve TÜHİD kimliğiyle SEDEFED Yönetim Kurulu Asil Üyesi olarak görev almaktadır.

Tuğrul Baran
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Tuğrul Baran 1973 yılında Kütahya’da doğmuştur. 1995 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünden mezun olan Baran, akabinde LAV takım lideri olarak çalışma hayatına başladı. 2009 yılına kadar üretim ve bakım departmanlarında yönetici pozisyonlarında görev alan Tuğrul Baran, 2009 – 2011 yılları arasında Pazarlama ve Satış Direktörü olarak LAV’da çalışmaya devam etti. 2011 yılından bu yana LAV Genel Müdürü olarak çalışma hayatına devam etmektedir.

2014 yılından beri marka mimarisi ve pazarlama planlarının oluşturulması, kestirimci ve koruyucu bakım projeleri, EFQM başta olmak üzere kalite ve üretim yönetim sistemleri, satış ağı ve bayi teşkilatı yönetimi, KOSBİAD – Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı (Kurucu Üye), Türkiye Züccaciyeciler Derneği – Yönetim Kurulu Üyesi ve KALDER Yönetim Kurulu Üyesi olan Tuğrul Baran evli ve 1 çocuk babasıdır. Baran, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak SEDEFED’de görev almaktadır.

Ulvi KADAKAL
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Zeynep TURA
Yönetim Kurulu Sayman Üyesi

Boğaziçi Üniversitesi Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinden mezun olan Zeynep Tura, Endüstri Mühendisliğinde yüksek lisans yapmış, 2001 ve 2009 senelerinde Harvard Business School sertifika programlarına katılmıştır. Yönetim danışmanlığı mesleğinin uluslararası sertifikası Certified Management Consultant (CMC) belgesine sahip ilk Türk yönetim danışmanıdır.

25 yılı aşan iş hayatı boyunca 150’ye yakın danışmanlık projesinde danışman ve yönetici olarak görev almış, çok sayıda büyük çaplı bankacılık, bilgi teknolojileri projeleri ile Dünya Bankası, OECD, EBRD ve Avrupa Yatırım Bankası’nın uluslararası projelerinde görev almış, kamu bankalarının yeniden yapılandırılması projelerini yönetmiştir.

1986 yılından bugüne 1000’den fazla firma ve 4000’den fazla çalışana eğitimler vermiştir. Yeditepe Üniversitesi İşletme Bölümünde “Bilgi Teknolojileri Stratejileri ve Uygulamaları” ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans Programında “Rekabetçilik ve Küreselleşme” konulu dersler vermiştir.

Halen kurucu ortağı olduğu Tangram Yönetim Danışmanlık A.Ş. bünyesinde strateji geliştirme, iş-teknoloji uyumlanması, kurumsal yapılanma, verimlilik, süreç yönetimi, yenilikçilik ve değişim yönetimi konularında uygulamaya esaslı çözümler sunmaktadır.

Yönetim Danışmanları Derneği’nin (YDD) Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Türkiye Yönetim Danışmanları Dernekleri Platformu’nun Başkanlığını yapmaktadır. ABD’de IMC-USA (American Institute of Management Consultants-Amerikan Yönetim Danışmanları Birliği) üyesidir. İngilizce, Fransızca ve Norveçce bilir.

Tura, YDD Yönetim Kurulu Başkanı kimliği ile SEDEFED Yönetim Kurulu Asil Üyesidir.

Oktay ALPTEKİN
Yönetim Kurulu Üyesi

İstanbul Alman Lisesi ve İTÜ Makine Fakültesi mezunu Makine Yüksek Mühendisi olan Oktay Alptekin, 1975 yılında PİMAŞ’ta AR-GE mühendisi olarak iş yaşamına başladı, PİMAPEN de dahil olmak üzere pek çok ürünün Türkiye’ye kazandırılması projesinde görev aldı. 1983’de PİMAŞ’ın Suudi Arabistan’da yabancı ortak olarak kurduğu PVC boru fabrikası Saudi Industries For Pipes Co. Ltd. (SIP)’de 2 yıl Satış Müdürü olarak şirketin pazara takdimi işlevini üstlendi. 1994-1996 yılları arasında Moskova’da ZAO PIMAPEN’de Genel Müdür olarak hizmet veren Alptekin Rusya pazarında PVC pencere üretiminin ve satışının başlamasında öncülük eden kişiler arasında yer aldı.

Türkiye İMSAD Yönetim Kurullarında Üye, Başkan Yardımcısı, Muhasip Üye ve son dönem Başkan Vekili olarak son 11 yıl boyunca hizmet veren Alptekin, PÜKAD-Pencere Kapı Sektörü Derneğinde Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulundu. ENKA Pazarlama İhracat İthalat A.Ş. Yönetim Kurulu  Üyesi, ENKA Spor Kulubü Yönetim Kurulu Üyesi ve Sadi Gülçelik Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi olan Oktay Alptekin, Almanca ve İngilizce biliyor.

Alptekin, Türkiye İMSAD kimliğiyle SEDEFED Yönetim Kurulu Asil Üyesidir.

İbrahim DEMİRSEREN
Yönetim Kurulu Üyesi

24 Ocak 1964 Ankara doğumlu olan İbrahim Demirseren ilk, orta ve lise öğrenimini TED Ankara Koleji’nde, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamladı.

Umaş İnşaat / Libya ve Paşabahçe Ticaret Ltd. Şti.’ndeki çalışmaları sonrası 3M Türkiye’deki görevi sırasında Açıkhava reklam sektörü ile tanıştı. 2001 yılında ortağı olduğu Deniz Dış Ticaret A.Ş.’yi kurarak ticari hayata atılan Demirseren, Açıkhava Reklamcıları Derneği (ARED) Genel Sekreteri kimliğiyle SEDEFED Yönetim Kurulu Asil Üyesidir.

Demirseren evli ve üç çocuk babasıdır.

Haluk ERCEBER
Yönetim Kurulu Üyesi

1957 İstanbul doğumlu olan Haluk Erceber, bir kız çocuk babasıdır. Vefa Lisesinden mezun olduktan sonra İ.T.Ü Kimya Fakültesinde Kimya Mühendisliği öğrenimi gördü. Kimya Sektöründeki kariyerine 1985 yılında Organik Kimya San. ve Tic. A.Ş Üretim Bölümünde başlayarak 1989 yılına kadar Üretim şefi ve Fabrika Md. Yrd. görevlerinde bulunmuştur.

1989-1997 arasında Türk Hoechst Kimya Bölümünde Üretim Müdürü olarak çalışan Erceber bu dönemde Türk Hoechst’ün su bazlı akrilik polimer dispersiyonu üretim kapasite artışını gerçekleştirerek sektör lideri olmasında önemli rol oynamıştır. Bu dönemde Frankfurt merkezde yapılan Fabrika Yönetimi, iş güvenliği ve ARGE eğitimlerine katıldı.

Hoechst’ün tüm dünyada faaliyetlerine son verme kararından sonra Temmuz 1997’de Organik Kimya Fabrika Müdürlüğü görevine getirilmiştir. On yıllık süreçte Kemerburgaz tesisindeki yüksek kapasite artışının sağlanması ile Rotterdam’da yeni bir tesisin yapımı ile devreye alınmasında (2007)önemli roller üstlenmiştir.2010 yılında Tesis ve Mühendislik Müdürü olarak sorumluluk alanı genişletilmiştir. 2009-2011 yılları arasında Tuzla İstanbul Serbest Bölgede “Toz Polimer” üretim tesisini yaparak devreye aldı.2014 yılı başından itibaren Tesis ve Dış İlişkiler Müdürü ünvanı ile İcra Kurulu Başkanına bağlı olarak ilave işler üstlendi.

Haluk Erceber, 12 yıldan beri İSO, Temel Kimya Meslek Komitesi Başkanı ve Meclis Üyesi, İSO Çevre İhtisas Kurulu Başkan Vekili olarak kimya sanayicilerine katkıda bulundu.  Ayrıca 2014 yılından bugüne, Chemport Kimya Sanayicileri Derneğinin Kurucu Başkanıdır. TOBB Kimya Meclisi Üyeliği görevini de sürdürmekte olan Erceber; 22 Şubat 2018 tarihinde yapılan Genel Kurulda Türkiye Kimya Sanayicileri Derneği(TKSD) Başkanlığına getirilmiş olup CEFIC temsilcisi ve doğal üyesidir.

Erceber, TKSD Yönetim Kurulu Başkanı kimliği ile SEDEFED Yönetim Kurulu Asil Üyesidir.

İsmail ERDOĞAN
Yönetim Kurulu Üyesi

Hisar A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olan İsmail Erdoğan, 1954 Akşehir doğumludur. Avusturya Lisesi’nden sonra İ.İ.T.İ.A İşletme Bölümünden mezun olmuştur. 1981 yılından itibaren, bugüne kadar Çatal, Kaşık, Bıçak ve Çelik Tencere-Tava üreten Hisar firmasında çeşitli görevlerde bulunmuştur.

Züccaciye sektörünün en önemli temsil organı olan ZÜCDER (Züccaciyeciler Derneği)’in 2004 yılından beri Kurucu Üyesi Başkan Yardımcısı ve 2018-2019 yılları Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev almıştır. İDDMİB (İstanbul Demir ve Demir Dışı Metal İhracatçılar Birliği)’ni temsilen TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi) delegesidir.

TUSİD ve TUGİAD Onursal Üyesidir ayrıca EVFED (Ev ve Mutfak Eşyaları Federasyonu)’nun da başkanıdır. İsmail Erdoğan, Hobi olarak başladığı endüstriyel tasarım çalışmaları sonucu, tasarladığı Monaco Tepsi ile 2010 Design Turkey İyi Tasarım ödülü almıştır. Evli ve 3 çocuk babası olan Erdoğan, Almanca ve İngilizce bilmektedir.

Reha GÜR
Yönetim Kurulu Üyesi

PAGDER Yönetim Kurulu Üyesi olan Reha Gür, İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde İşletme İhtisası yapmış ve sonrasında iş hayatına atılmıştır. Mühendislik plastikleri sektörünün önemli firmalarında satış ve üst düzey yönetici pozisyonlarında çalışan Reha Gür, 2004 yılından bu yana kurucuları arasında bulunduğu Eurotec Mühendislik Plastikleri firmasında Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Gür aynı zamanda, İKMİB (İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği)’de Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Reha Gür, PAGDER kimliğiyle SEDEFED Yönetim Kurulu Asil Üyesidir.

Emre TAMER
Yönetim Kurulu Üyesi
Murat BAYKARA
Yönetim Kurulu Üyesi
İlhan ERSÖZLÜ
Yönetim Kurulu Üyesi

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELERİ

Erhun BİLGE
Yönetim Kurulu Yedek Üyesi
Aylin SATUN OLSUN
Yönetim Kurulu Yedek Üyesi
Şila GÖK
Yönetim Kurulu Yedek Üyesi
Yeşim SEVİĞ
Yönetim Kurulu Yedek Üyesi
Selçuk GÜLSÜN
Yönetim Kurulu Yedek Üyesi
Tahsin ÖZTİRYAKİ
Yönetim Kurulu Yedek Üyesi
Başak SOLMAZ
Yönetim Kurulu Yedek Üyesi
Kerem ERTAN
Yönetim Kurulu Yedek Üyesi
Aziz BİLGE
Yönetim Kurulu Yedek Üyesi
Aygen ERKAL
Yönetim Kurulu Yedek Üyesi
Şahit KANUNİ
Yönetim Kurulu Yedek Üyesi
Işıl HABERAL
Yönetim Kurulu Yedek Üyesi