YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

Yönetim Kurulu (2021 – 2024)

Emine Erdem
Yönetim Kurulu Başkanı

1959’da İstanbul’da doğan Emine Perviz Erdem Notre Dame de Sion Fransız Kız Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. İşletme yüksek lisansına sahip olan ve 1985’ten beri kariyerine Erdem Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Hukuk Danışmanı olarak devam eden Erdem 1990’dan 2017’ye kadar Türk Hava Yolları’nda Müşavir Avukat olarak çalışmış ve emekli olmuştur. UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Toplumsal Cinsiyet Eşitliği İhtisas Komitesi Üyesi olan Erdem, 2013 yılından bu yana Yönetim Kurulu Üyesi ve 2017 itibarıyla Başkan Yardımcısı olduğu KAGİDER’de Toplumsal Etki Strateji Grubu’nu yönetmiştir. 22 Mayıs 2019 tarihinde KAGİDER Genel Kurulu’nda Başkanlığa seçilmiş olup, KAGİDER Başkanı olarak görevini sürdürmektedir. Ayrıca 22 Ağustos 2020 tarihinde Dünya Melek Yatırımcılar Forumu’nda Türkiye Senatörü olarak göreve başlamıştır. 2008-2010 döneminde Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu Başkanı, 2013 ve 2017 yılları arasında Avrupa Soroptimist Federasyonu’nda Yönetim Kurulu Üyesi, 2015 yılında Uluslararası Soroptimist Konvansiyonu Başkanı ve 2015-2017 döneminde Avrupa Soroptimist Federasyonu Başkan Yardımcısı olarak çalışmıştır. 22 Haziran 2021 tarihinde Sektörel Dernekler Federasyonu (SEDEFED) Başkanı seçilmiştir. Global Entrepreneurship Network Türkiye, GEN TR, Yönetim Kurulu Üyesi, Kadın Adayları Destekleme Derneği Danışma Kurulu, Uluslararası Üniversiteli Kadınlar Federasyonu, Türk Hukukçu Kadınlar Derneği üyeliklerinin yanı sıra İstanbul Kadın Kuruluşları Birliği Koordinatör Yardımcılığı da yapmıştır. Fransızca ve İngilizce bilmektedir.

Tuğrul Baran
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Fügen Toksü Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde işletme alanında master yaptı. 

MESS İşveren Sendikası’nda Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevini uzun yıllar yürüttü.  TİSK’de görev aldı. İşveren örgütleri, kamu ilişkileri, sivil toplum kuruluşları ve paydaş iletişimi, işveren markası ve sektör örgütleri, halkla ilişkiler, medya ve yayıncılık faaliyetleri konusunda uzmanlık kazandı.

2001 yılında Toksü ve Chase Halkla İlişkiler bünyesinde uzun yıllar yönetim danışmanı olarak iletişimin her alanı ile ilgili stratejik danışmanlık yürüttü. Blanchard Liderlik Eğitimi programını dönem birincisi olarak tamamladı. Lider İletişimi ve Paydaş İlişkileri Danışmanı olarak liderlerin ve yöneticilerin, iletişimin işlevini ve yönetime katacağı değerini anlamaları ve yönetim performansının etkinliği için deneyim paylaşımı sağlıyor, strateji desteği veriyor. 

İnternet yayıncılığına da başlayarak “Altın Örümcek” ödüllü www.otoalsat.com otomotiv portalını, www.halklailiskiler.com  platformunu faaliyete geçirdi. Ayrıca, dijital alanlardaki faaliyetlerine Türkiye’nin tanıtımına yönelik hazırlanan www.cometoturkey.com ve www.visitingistanbul.com sitelerini ekledi. Web sitelerinin stratejik yapılandırılması, yönetimi ve dijital iletişim, sosyal medya yönetimi konularında da uzmanlaştı. Türkiye’nin tanıtımı hedefiyle, TOBB, TÜSİAD, TİM‘in de içinde bulunduğu 13 sivil toplum kuruluşu tarafından oluşturulan Türkiye Tanıtım Konseyi’nde aktif olarak görev yaptı. Konseyin oluşturduğu Türkiye’nin Tanıtım Stratejisi’nin hazırlığında yer aldı.

Sivil Toplum kuruluşları ve Meslek Örgütü çalışmalarını her zaman önemsedi. Görev aldığı örgütler: TOBB – Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Türkiye Medya ve İletişim Meclisi Başkan Yardımcılığı, TÜHİD – Türkiye Halkla İlişkiler Derneği 2003-2014 dönemi Başkanlığı ve halen Onursal Başkan, SEDEFED – Sektörel Dernekler Federasyonu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, UN Global Compact Türkiye Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Çalışma Grubu Üyesi, YEKON – Yaratıcı Endüstriler Konseyi Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, WTECH – Teknolojide Kadın Derneği Kurucularından olup Danışma Kurulu Üyesi, KALDER – Türkiye Kalite Derneği 2012-2016 dönemi Yönetim Kurulu Üyesi. Ayrıca, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) ve Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) üyesidir.

ODD – Otomotiv Distribütörleri Derneği ODD Gladyatörleri İletişim Ödülleri, Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri, Aydın Doğan Vakfı Genç İletişimciler Yarışması, Kredi Kayıt Bürosu “Hayal Edin Gerçekleştirelim” Sosyal Sorumluluk Yarışması ve daha birçok yarışmada jüri başkanı ve üyesi olarak yer almaktadır. Ayrıca, birçok ulusal iletişim yarışmalarında yer almıştır.

Öner Çelebi
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

1968 yılında doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Zile’de tamamladıktan sonra İTÜ-Elektrik Mühendisliği bölümünü, İTÜ-Fen Bilimleri Enstitüsü master programını ve Anadolu Üniversitesi-İşletme Bölümünü bitirdi. 

Halen elektrik sektöründe faaliyetlerini sürdüren Omega Grup şirketlerinde yönetim kurulu başkanı ve CEO olarak görev yapmaktadır. Omega Grup bünyesinde, anahtar teslimi elektrik taahhüt işleri yapan Omega Mühendislik, elektrik panosu üreten Omega Pano ve Türkiye genelinde elektrik, mekanik bakım ve onarım hizmetleri sağlayan Proasist firmaları bulunmaktadır. 

2017 yılında Sofya’da yapılan uluslararası seçim panelinde Endeavor girişimcisi seçilen Öner Çelebi, TÜSİAD, ETMD, YANINDAYIZ, TEDAR, ENDEAVOR, EMO ve İTÜ Mezunlar Derneği üyesidir. SEDEFED Başkan Yardımcısı, Hedefler İçin İş Dünyası Platformu ve TÜRKONFED yönetim kurulu üyesi olan Çelebi, Borgip, İşimi Yönetebiliyorum ve İTÜ-MD organizasyonlarında mentor olarak katkı sağlamaktadır. Evli ve 1 çocuk babasıdır.

Aydın Erdemir
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

1964 İstanbul doğumludur. Yıldız Teknik Üniversitesinde Jeofizik Mühendisliği eğitimi almış olup daha sonra eğitim hayatına İstanbul Üniversitesinde Yönetim ve Organizasyon, Middlesex University de Pazarlama Yönetimi eğitimleri alarak devam etmiştir.

Tekfen Holding şirketleri bünyesinde kariyer hayatına devam eden Erdemir; Toros Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de Denizcilik ve Liman İşletmeciliğinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, Toros Adana Yumurtalık Serbest Bölgesi Kurucu ve İşleticisi A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Vekili, Toros Terminal Servisleri ve Denizcilik A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Vekili ve Tekfen Holding iştirakleri içerisinde yer alan Mersin Serbest Bölgesi Kurucu ve İşleticisi A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almaktadır. Ayrıca CFS Petrokimya A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesidir.

Çeşitli sektörel ve mesleki kuruluşlar içerisinde yer almaktadır. Türkiye Liman İşletmecileri Derneğinde (TÜRKLİM) Yönetim Kurulu Üyesi, TOBB Serbest Bölgeler Meclisinde Meclis Üyesi, TOBB Denizcilik Meclisinde Meclis Üyesi, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) bünyesinde Yönetim Kurulu Yedek Üyesi olarak görev almaktadır.

Zeynep Tura Kalın
Yönetim Kurulu Sayman Üyesi

Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun olan Zeynep Tura Kalın, Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği bölümleri lisans derecelerine ve Endüstri Mühendisliği yüksek lisans derecesine sahiptir. İş hayatına Dünya Bankası projeleri için Bilgi Teknolojileri danışmanı ve proje yöneticisi olarak başladı. Daha sonra yönetim danışmanlığına geçti. Türkiye’nin ilk CMC (Certified Management Consultant) uluslararası sertifikalı yönetim danışmanıdır. 28 yıl boyunca yönetim danışmanı olarak çalıştığı kariyerinde hem yurt içinde hem de yurt dışında çok sayıda projeye katıldı, uluslararası danışmanlık firmaları bünyesindeki projelerde yer aldı. Kurucusu olduğu Tangram Yönetim Danışmanlık A.Ş. bünyesinde KOBİ’ler, kamu kurumları, finans kurumları ve kuluçka merkezleri için 100’ün üzerinde danışmanlık projesi tamamladı.

2017’den bu yana YDD-Yönetim Danışmanları Derneği’nin başkanıdır. Aynı zamanda Sektörel Dernekler Federasyonu (SEDEFED) Yönetim Kurulu Üyesi, Doğu Marmara Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (DoğuMARSİFED) Yönetim Kurulu Üyesi ve Türk Yönetim Danışmanları Dernekleri Platformu başkanıdır. KASK (Klasik Araç Sporları Kulübü) başkanı ve Antika Otomobil Federasyonu yönetim kurulu üyesidir.

Uzmanlık alanları sistem modelleme, işletmeler için dijital dönüşüm, endüstri 4.0 ve bilgi teknolojileri stratejileri geliştirme, pazarlama stratejileri, operasyonel verimlilik ve iyi yönetişimdir. Hobileri arasında yemek ve şarap tadımı, klasik otomobil sporları, matematik bilmeceleri, quantum fiziği ve bilimkurgu öne çıkmaktadır. 

Haluk Erceber
Yönetim Kurulu Üyesi

1957 İstanbul doğumludur. Vefa Lisesinden mezun olduktan sonra İ.T.Ü Kimya Metalurji Fakültesinde, Kimya Mühendisliği öğrenimi görerek 1982’de mezun oldu.

Kimya Sektöründeki kariyerine 1985 yılında Organik Kimya San. ve Tic. A.Ş Üretim Bölümünde başladı. 1989-1997 yılları arasında Türk Hoechst Kimya Bölümünde Üretim Müdürü olarak çalışma hayatıma devam etti. Bu dönemde Türk Hoechst’ün su bazlı akrilik polimer dispersiyonu üretim kapasite artışını gerçekleştirerek sektör lideri olmasında önemli rol oynadı ve Frankfurt merkezde Fabrika Yönetimi, İş Güvenliği, Üretim ve AR-GE eğitimleri aldı.

Hoechst’ün tüm dünyada faaliyetlerine son verme kararından sonra Temmuz 1997’de Organik Kimya Fabrika Müdürlüğü görevine getirildi. On beş yıllık süreçte Kemerburgaz tesisindeki yüksek kapasite artışının sağlanması ile Rotterdam’da ve İstanbul Serbest Bölgede iki ayrı yeni tesisin yapımı ile devreye alınmasında (2007) önemli roller üstlendi. 2014 yılı başından itibaren Tesis ve Dış İlişkiler Müdürü ünvanı ile İcra Kurulu Başkanına bağlı olarak  ilave işler üstlendi.

12 yıldan beri İSO 28.Temel Kimya Meslek Komitesi Başkanı ve Meclis Üyesidir.  Ayrıca 2014 yılından bugüne,  Chemport Kimya Sanayicileri Derneğinin Kurucu Başkanlığını da sürdürmektedir. Halen, TOBB Kimya Meclisi Üyeliği görevini de sürdürmeye devam etmektedir. 

22 Şubat 2018 tarihinde yapılan Genel Kurul da Türkiye Kimya Sanayicileri Derneği Başkanlığına seçildi. 19 Şubat 2020 tarihli Genel Kurulda da üç yıllık dönem için Başkanlığının devam etmesi oy birliği ile yeniden kabul edildi. Halen, CEFIC temsilcisi ve AFEM Başkanlar Kurulu doğal üyesidir.

20 yaşında bir kız çocuğu sahibidir. Basketbol, binicilik ve futbol sporlarına ilgi duymaktadır.

Tuğrul Günal
Yönetim Kurulu Üyesi

İşletme alanında yüksek öğrenimini Almanya’nın Mainz kentinde tamamlamış olup, 32 yılı aşkın bir süredir Siemens şirketinde çalışmaktadır. Bu süre zarfında Sağlık Sektörü Ticari Direktörlüğü, Siemens Türkiye İnsan Kaynakları Bölüm Direktörlüğü, Ücretlendirme ve Yan Haklar Bölüm Başkanı ve Latin & Kuzey Amerika İnsan Kaynakları Partneri (Münih, Almanya), Strateji Bölümü Ticari Direktörlüğü (Viyana, Avusturya), IT Direktörlüğü, Tedarik Zinciri Yönetimi Bölüm Direktörlüğü görevlerini üstlenmiştir. PERYÖN Derneği Yönetim Kurulu üyeliği ve başkanlığı görevlerinde de bulunmuştur. Tuğrul Günal, Siemens A.Ş. Vakfı Genel Müdürü ve TEDAR (Tedarik Zinciri Yönetimi Derneği) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini sürdürmektedir. İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Fuat Pamukçu
Yönetim Kurulu Üyesi

Fuat Pamukçu, 22 Şubat 1983 New York, ABD doğumludur. Lise eğitimini Robert College’de gördü. Sonrasında Northwestern Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği okudu ve Ekonomi bölümünde çift anadal yaptı. Evli ve bir kız çocuğu babasıdır. 

Pamukçu kariyerinde pek çok önemli görev ve sorumluluk üstlenmektedir. DFDS Akdeniz İş Biriminde Satış, Pazarlama, İş Geliştirme ve Strateji Başkan Yardımcısı, İtalya’da Samer Seaports Terminals srl iştirakinde 2013 yılından beri Yönetim Kurulu Üyesi olan Pamukçu, öncesinde 2005-2007 yılları arasında Londra’da Citigroup’da Yatırım Bankacılığı bölümünde analistlik yaptı. Fuat Pamukçu 2009 yılından bu yana da GYİAD Üyesidir. GYİAD 15’inci dönem Yönetim Kurulu Üyesi ve Üye İlişkiler Komitesi Eş Başkanı, 16’ncı dönem Yönetim Kurulu Üyesi, Dijital Çalışma Grubu Başkanı olan Pamukçu,  GYİAD’da 17. Dönemin ardından 18. Dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Pamukçu’nun aktif olarak faaliyet gösterdiği diğer görevleri şu şekilde: GYİAD’ın yanı sıra, Robert Kolej Mezunlar Derneği Üyesi, RC 2001 mezunları Sınıf Temsilcisi, Northwestern Alumni Association of Turkey Derneği Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi ve Asbaşkanı, Northwestern Alumni Admissions Council Üyesi, 1907 Fenerbahçe Derneği Üyesi, Büyük Klüp Üyesi, Enka Spor Kulübü Üyesi, Propellor Club Üyesi ve Yanındayız Derneği Üyesidir. Mesleki temsilcilikler: 2011 yılından beri YASED Uluslararası Yatırımcılar Derneği temsilcisi ve Temmuz 2017’ye kadar Intermodal Taşımalar Alt Çalışma Grubu Başkanı, Uluslararası Kombine Taşımacılar Derneği (UTIKAD), Türkiye Liman İşletmecileri Derneği, Demiryolu Taşımacıları Derneği, Yanındayız Derneği ve TÜSİAD.

Pınar Şen
Yönetim Kurulu Üyesi

Türkiye’de ve Global olarak USA, Chicago’da İnşaat, Enerji, Yazılım, Havacılık ve Uluslararası Ticaret  alanlarında faaliyet gösteren PNR Yapı Group Firmasının Yönetim Kurulu Başkanı Pınar ŞEN, Fen Lisesi devamında, Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Daha üniversite yıllarında firmasının temellerini atan Pınar ŞEN, Manchester Üniversite’sinde  İnşaat, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesinde Enerji, İstanbul Aydın Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisans eğitimlerini  tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi Siyaset Okulu Programına katılmıştır. Eğitime büyük önem veren ŞEN, iş hayatı ile beraber, yurt içi ve yurt dışında ; Amerika Tampa Üniversitesinde çevre, ayrıca Boğaziçi Üniversitesi, Proje Yönetimi, İşletme Yönetimi, Bahçeşehir Üniversitesi Enerji Hukuku, kalite eğitimleri, birçok spesifik mesleki bilgisayar programlarına katılmış, ulusal ve uluslararası birçok fuara katılımcı olmuş, üniversitelerde eğitimler vermiş, GTÜ Üniversitesi danışma kurulunda görev yapmıştır. Sivil Toplum Örgütlerinde de görev yapmaya önem veren ŞEN, 2009’da kurulan ve kadınların inşaat sektöründe varlıklarını güçlendirmek, kadın istihdamını arttırmak ve sektörel olarak kadınlar arası etkileşimi arttırmak amacıyla kurulmuş olan İnşaat ve Kadın Derneği (İVKAD)’nin 2018 yılından beri başkanlığını yapmaktadır. Ayrıca TWRE, KAGİDER, TÜRKONFED İDK, İnşaat Mühendisleri Odası gibi sivil toplum örgütlerinde görev yapmaktadır. 

PNR Yapı Grup’un vizyon, misyon  ve gelişim stratejileri doğrultusunda, inşaat ve yenilenebilir enerjide, özellikle güneş enerjisi sistemlerini odak noktasına almış ayrıca enerji malzeme geliştirme, AR-GE çalışmalarını Aydın Üniversitesi Incubation Center’da sürdürmektedir.

Dünyanın ve Türkiye’nin önemli dergilerinde, dijital kanallarda enerji ve inşaat alanlarında köşe yazıları, makaleler yazan ve eski milli yüzücü olan ŞEN, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Ali Kamil Uzun
Yönetim Kurulu Üyesi

Deloitte Türkiye’de Stratejik Planlama, İş Geliştirme ve Pazarlama Direktörlüğü ve Aile Şirketleri Yönetim Kurulu Danışmanlığı görevlerinde bulundu. Bu alanda kariyerini bağımsız olarak sürdürmektedir.

Finans ve çeşitli endüstri kuruluşlarında; İç denetim ve bilgi sistemleri denetimi, toplam kalite yönetimi, insan kaynakları, eğitim ve iletişim konularında 45 yıllık uygulama ve üst düzey yöneticilik deneyimine sahiptir. Yönetim Kurullarında Denetimden Sorumlu Komite Başkanlığı görevleri bulunmaktadır.

İnsan Kaynakları, Eğitim ve İletişim konularında üst düzey yöneticilik yapmıştır. Türkiye İç Denetim Enstitüsünün kurucusu olup Türkiye’de iç denetim ile ilgili mesleki örgütlenmenin sağlanması, Uluslararası İç Denetim Standartlarının Türkiye’de uygulanması ve yaygınlık kazanması, uluslararası sertifikalı iç denetim programı ve sınavının başlatılmasına öncülük etmiştir. ECIIA (Avrupa İç Denetim Enstitüleri Konfederasyonu) Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Lisans ve İ.Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsü yüksek lisans Mezunudur. Marmara, Galatasaray, Yeditepe, Bahçeşehir ve Anadolu Üniversitesi TİDE İç Denetim Seminerleri öğretim görevlisidir. Bahçeşehir ve Okan Üniversitelerinde “Gelecek Bilgisi” üzerine seminer dersleri vermektedir.

Serbest Muhasebeci Mali Müşavir (CPA), CFE (Ceritfied Fraud Examiner), CRMA (Certification on Risk Management Assurance), CAC ( Certified Advanced Coach) ruhsat ve sertifikalarına sahiptir. Kurumsal Yönetim, Risk Yönetimi, İç Denetim, Yönetim Kurulu ve Denetim Komitesi, Aile Şirketleri üzerine çok sayıda yazı ve makaleleri, eğitim ve seminer çalışmaları, editörü, yazarı ve katkıda bulunduğu kitap ve yayın çalışmaları bulunmaktadır.

Çeşitli sivil toplum, iş ve meslek örgütlerinde rol ve sorumlulukları bulunmaktadır. TKYD Yönetim Kurulu Üyesi ve SEDEFED Yönetim Kurulu Üyesidir.

Dünya Gazetesi ve İ.Ü. İşletme Fakültesi tarafından “2007 Yılın İşletmecisi” seçilmiştir. 2012 yılında Rotary Meslek Üstün Hizmet Ödülü, 2013 yılında Türkiye İç Denetim Enstitüsü Farkındalık Ödülüne, 2018 yılında TURCOMONEY Dergisi özel ödülüne layık görülmüştür. 2021 yılında İstanbul Çevre Konseyi tarafından çevre, doğa ve tarihin korunması konularında çalışmalarından dolayı ödüllendirilmiştir.

Karikatürist. Yurt içi ve yurt dışı sergilerde eserleri sergilenmiş, çeşitli yayın organlarında karikatürleri yayınlanmış ve yayınlanmakta olup, ödülleri bulunmaktadır.

Ulvi Kadakal
Yönetim Kurulu Üyesi

Ulvi Kadakal sanayi ve  yönetim danışmanlığı sektörlerinde 35 yıllık uluslararası derin bir iş tecrübesine sahiptir. Kariyeri boyunca uluslararası birçok kurumda CEO, Yönetim Kurulu Üyesi, Başkan Yardımcısı rollerinde  üst düzey yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. 

Kariyerine Alman Sermayeli Mannesmann Rexroth Şirketinde proje ve satış mühendisi olarak başlamış olup, daha sonra aynı konuda faaliyet gösteren Robert Bosch Otomasyon Sistemleri Exclusive ditribütörü olan H&P A.Ş, de Satış direktörü olarak birçok teknolojik proje uygulamasına liderlik etmiştir.

2001 yılında Hollanda’da yarı kamu kuruluşu niteliğinde olan Liftinstituut Holding B.V. de Uluslararası Operasyonlardan sorumlu Müdür olarak birçok ülkede ofis ve şube kurulumlarını yapmış ve bu yapıları yönetmiştir. 2010 yılından itibaren sırası ile Munters İsveç, Wittur Almanya ve Kibar Holding Assan Panel Şirketlerinde Genel Müdür, CEO, Yönetim Kurulu Üyesi ve Bölge Başkan Yardımcılıkları pozisyonlarında görev yapmış olup bu süreçte Uluslararası yatırım fonları ile çalışmıştır. Bu süreçlerde yönettiği şirketlerde birçok satınalma ve birleşme projelerini de yönetmiştir.

2017 yılından beri kurucusu olduğu ABD merkezli iş geliştirme, strateji, liderlik ve kültürel değişim konularında hizmet veren Türk Amerikan ortak yatırımı N2Growth A.Ş.’nin Ülke ve Bölge Başkanlığını yürütmektedir. Ayrıca birçok büyük ölçekli şirkette bağımsız yönetim kurulu üyeliği yapmakta olup, TÜRKONFED, SEDEFED, DEİK, İstanbul Dijital Dönüşüm Merkezi gibi kurumlarda yönetim kurullarında görev almaktadır.

Ulvi Kadakal Yıldız Teknik Üniversitesi Makina  Mühendisliği bölümünden mezun olmuş olup, evli ve bir erkek çocuk babasıdır.

Nalan Erkarakaş
Yönetim Kurulu Üyesi

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümünden 1983 yılında mezun oldu. Sonraki yıllarda The Wharton School Sermaye Piyasası Sertifika Programı’na katılım gösterdi.

Kariyer hayatında farklı kurumlar bünyesinde görev aldı. Çalışma hayatına Sermaye Piyasaları Uzmanı olarak başlamış olup, Çimentaş A.Ş. bünyesinde Mali Koordinatör Yardımcısı, Bumerang Yatırım ve Menkul Değerler A.Ş.’de Genel Müdür, Kentbank A.Ş’de Genel Müdür Yardımcılığı – Yatırım Bankacılığı, Kent Yatırım ve Menkul Değerler A.Ş’de Genel Müdür – Yönetim Kurulu Üyesi, Kent Portföy Yönetim A.Ş.’de Genel Müdür – Yönetim Kurulu Başkanı, Ceytaş A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı, Merkez Yayın Holding A.Ş.’de (Sabah-ATV) Genel Müdür ve son olarak Ciner Grup Sermaye Piyasaları Grup Başkanı ve Park Elektrik ve Madencilik San. ve Tic. A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı olarak 2002-2017 yılları arasında görev almıştır.

2017 yılından bu yana Grant Thornton Türkiye bünyesinde Partner -Kurumsal Finansman olarak görev almaktadır. Ayrıca 2018 yılından bu yana Bursa Çimento Fabrikası A.Ş’de Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi, 2021 yılından bu yana ise Çemtaş Çelik Makina San.ve Tic.A.Ş’de Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi ve Viking Kağıt ve Selüloz A.Ş.’de Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almaktadır.

Çeşitli sivil toplum örgütleri içerisinde üyelikleri mevcuttur. KOTEDER Akademi kurucusu olup KOTEDER – Borsaya Kote Ortaklık Yöneticileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev almaktadır. Ayrıca TÜGİAD -Genç İşadamları Yöneticileri Derneği Üyeliği, TKYD – Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği Üyeliği, BAKYD – Borsa Aracı Kurum Yöneticileri Derneği Üyeliği, TOBB Sermaye Piyasaları Meclisi Üyeliği bulunmaktadır. KORUNCUK – Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Mülkiyeliler Birliği İstanbul Şube Üyeliği görevlerini üstlenmektedir.

Çeşitli gazete ve dergilerde makaleler, köşe yazıları yazmış olup, Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yayınlanmış araştırma raporları bulunmaktadır. 1997 yılında Yılın Yöneticisi Ödülü ve 2000 yılında Yılın Başarılı İş Kadını Ödülü’nü almaya hak kazanmıştır.

Mesut Öksüz
Yönetim Kurulu Üyesi

13 Mart 1968 Alibeyköy, İstanbul doğumlu olan Öksüz, aslen Sivaslıdır. Esenler İbrahim Turan Lisesi’nden 1986, Yıldız Teknik Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden 1991 yılında mezun olmuştur. Aynı yıl 1968 tarihinde kurulan aile şirketleri Öksüzler Ticaret’le iş hayatına başlamıştır. 1993 yılında Öksüzoğulları Züccaciye Dış Ticaret ve Ltd. Şti. olarak isim değişikliğine giden firma, 1968’den beri süregelen Paşabahçe işbirliğinin yanı sıra Güral Porselen, Porland, Cembialetti gibi firmaların da distribütörlüğünü üstlenerek sektörün öncü firmalarından biri haline gelmiştir.  

2018 yılından bu yana İTO (İstanbul Ticaret Odası) 80 No’lu Züccaciye Komite Üyesi, İTO Meclis Üyesi,  Yine 2018’den bu yana ZÜCDER (Züccaciyeciler Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı, 2020 yılından bu yana TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) Züccaciye Sektör Meclisi Üyesi olup,  2021 Haziran ayında da SEDEFED (Sektörel Dernekler Federasyonu) Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Kenan Aracı
Yönetim Kurulu Üyesi

1970 İstanbul doğumlu olan Kenan Aracı, Kabataş Erkek Lisesi’nden mezun olduktan sonra İTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık bölümünde lisans, Bahçeşehir Üniversitesi’nde işletme üzerine yüksek lisans eğitimi almıştır. Mezun olduktan sonra Almanya’nın Karlsruhe şehrinde proje geliştirme ve uygulama ofisinde 3 yıl boyunca konut, ofis, okul olarak farklı projelerde dizayn ve uygulamalarında görev almıştır. 

Türkiye’ye dönünce ağırlıklı olarak ürünleri inşaat sektöründe kullanılan alüminyum kapı, pencere ve cephe sistemleri dizaynı ve aynı zamanda üretimini yapan Çuhadaroğlu Grubu’nda çalışmaya başlamıştır. Ürün yöneticisi, pazarlama müdürü ve genel müdür yardımcılığı görevlerinden sonra 2003 yılından beri grup şirketlerinden Çuhadaroğlu Metal Sanayi ve Pazarlama, 2008 yılından beri de Çuhadaroğlu Alüminyum Taahhüt Uygulama Şirketi’nin genel müdürü olarak görev yapmaktadır.

Türkiye İnşaat Malzemecileri (İMSAD) Yönetim Kurulu Başkan Vekili olup, aynı zamanda SEDEFED Yönetim Kurulu Üyesi ve İTO 58. Grup Metal Ürünleri ve Mutfak Ekipmanları komitesinde meslek komitesi üyesidir.

Murat Öztiryaki
Yönetim Kurulu Üyesi

Emre Tamer
Yönetim Kurulu Üyesi

PERYÖN Genel Sekreteri Emre Tamer gönüllü ve profesyonel kariyerinde sivil toplum yönetimi ve iletişimi alanında uzmanlaşmış, STK’lar için strateji, proje tasarımı ve yönetimi görevlerinde bulunmuştur.

PERYÖN’e katılmadan önce Türkiye’nin en büyük avukatlık bürolarından olan Gün + Partners’ın STK’larla İletişim Koordinatörlüğü görevinin yapan Emre Tamer, 2016-2019 yılları arasında İstanbul Tahkim Derneği (ISTA) Kurucu Genel Sekreterliği görevini üstlenmiştir.

Emre Tamer bir önceki görevinde; TÜSİAD’ın öncülüğünde, Türkiye’nin önde gelen sektörel ve bölgesel iş dünyası derneklerinin kurucusu olduğu Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) içinde 2005-2016 yılları arasında çeşitli görevlerde bulunmuştur.

Bu yapı içinde; sektörel dernekleri bir araya getiren Sektörel Dernekler Federasyonu’nda (SEDEFED) “Avrupa Birliği Uzmanı” olarak göreve başlayan Emre Tamer, 2009 yılında “Sektörel Ekonomi ve Rekabet Uzmanlığı” görevini üstlenmiştir. 2012 yılında SEDEFED Genel Sekreterliği görevini yürütmeye başlamıştır. 2015-2016 arasında TÜRKONFED Sektörlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcılığı (2015-2016) görevinde bulunmuştur. Gönüllü olarak desteğini sürdüren Emre Tamer bugün SEDEFED Yönetim Kurulu üyesidir.

Emre Tamer, 2004 yılında Dumlupınar Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuş ve üniversite eğitimi sırasında Bilecik Valiliği’nde iki yıl boyunca Proje Yöneticisi olarak çalışmış, iş dünyası ve üniversiteler ile gerçekleştirilen çeşitli projeleri yürütmüştür. Lise eğitimini Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nde tamamlayan Emre Tamer, Habitat 2 Çocuk Etkinlikleri başta olmak üzere farklı gençlik projelerinde yer almıştır. Emre Tamer, evli ve bir çocuk babasıdır.